УВАГА! В нашій мережі загальна аварія! Час відновлення до 2 год. Просимо вибачення за незручності

Переваги Інтернет на базі технології GPON

GPON — це сучасна технологія передачі інформації через волоконно-оптичний кабель. Перша літера "G" означає "gigabit" і вказує на те, що загальна пропускна здатність такої мережі становить до 1 Гбіт в секунду. А сама абревіатура PON означає "пасивна оптична мережа", тобто мережа, в якій між клієнтським обладнанням і провайдером задіяна мінімальна кількість додаткового обладнання.

Переваги GPON у порівнянні зі звичайним кабелем

Швидкість сигналу. Як щойно згадувалось, пропускна здатність GPON становить до 1 Гбіт/с, тобто 1000 Мбіт, тоді як у мідного кабелю, приміром у так званої "витої пари", вона в більшості випадків становить 100 Мбіт/с, тобто в 10 разів менша. Висока швидкість у GPON досягається завдяки використанню для передачі сигналу світла, у той час як мідний кабель передає електричний сигнал. Це дає можливість підключати до Інтернету одночасно кілька пристроїв з високою завантаженістю.

Надійність сигналу. Електричний сигнал у мідному кабелі може згасати від найменшого пошкодження кабелю або просто при його передачі на відстань понад 100 м, що в свою чергу викликає потребу в додаткових пристроях для підсилення сигналу. Крім того, мідний кабель вразливий до зовнішнього впливу електромагнітного випромінювання від сторонніх пристроїв і сигнал можна непомітно перехопити якщо підключити до кабелю стороннє обладнання, тобто менша безпека.

Натомість у мережі GPON усіх цих недоліків немає. Вона невразлива до електромагнітного випромінювання чи погодніх умов, зокрема до грози, в неї неможливо вмонтувати стороннє обладнання для перехоплення сигналу, тобто вища безпека, і, як уже згадувалось на початку, між клієнтським обладнанням і провайдером використовується мінімальна кількість додаткового обладнання, яке могло би вийти з ладу і потребує електроживлення.

Один кабель на декілька послуг. Окрім Інтернету для дому чи офісу, по тому самому єдиному кабелю GPON абонент може отримувати також інші послуги від провайдера, приміром цифрове телебачення, IP-домофонію, відеоспостереження і т.д. Тобто немає потреби вести кілька окремих кабелів до помешкання чи офісу.

Незалежність від електромережі. Завдяки технології GPON, через яку ми підключаємо більшість нових абонентів, а також завдяки тому, що всі наші вузли обладнані потужними акумуляторами і генераторами, Інтернет в абонентів залишатиметься навіть при тривалій відсутності електроенергії в місті. Хоча самому абоненту додатково потрібно потурбуватися про наявність у себе вдома чи в офісі альтернативного джерела енергії для живлення Wi-Fi роутера і зарядки смартфона чи ноутбука.